Wieczór z górami 14.12.2013

IMG_0427Jak w każdą drugą sobotę miesiąca tak i 14-go grudnia spotkaliśmy się z Wami na kolejnym wieczorze tematycznym – „Wieczorze z górami„.

Już od godziny 16:00 w powietrzu unosiły się zapachy grillowanego oscypka z żurawiną i kwaśnicy na żeberkach, a w uszach grała góralska muzyka. Żywiołowo, z przytupem powitali nas tancerze z Zespołu Pieśni i Tańca „Lublin” im. Wandy Kaniorowej, wykonując spektakularny podhalański taniec w naszej Strefie Wody i Saun.

Dzieci oglądały występ bawiąc się w brodziku z grzybkiem, a dorośli popijając wyciskane soki i napoje, wygrzewając się w jacuzzi czy relaksując na leżakach. Ponadto od godziny 16:00 wszystkie dzieci – te młodsze i te starsze – mogły poczuć się jak prawdziwi alpiniści, wspinając się po profesjonalnej drabince speleo – która okazała się wyjątkową atrakcją wieczoru. Nad bezpieczeństwem czuwała Firma SuperLiny.

Drugim punktem programu była prelekcja multimedialna dr Ewy Zielińskiej, która zapoznała nas z wyprawami Lubelskiego Klubu Wysokogórskiego… Nawiązując do tragicznej wyprawy w Himalaje w 1973 roku, swoją obecnością zaszczycił nas Krzysztof Cugowski. Artysta przybliżył genezę powstania utworu „Cień wielkiej góry”, który to został napisany upamiętniając tragiczną śmierć dwóch lubelskich himalaistIMG_0173ów.

Po pierwszej edukacyjnej części przyszedł czas na „Zabawy z Bacą – czyli gry i zabawy w wodzie”. Nasz instruktor pływania  – Jakub Obtułowicz, już standardowo zawładnął sercami dzieciaków. Był „orkan halny – wiatr na basenie, „taniec zbójnicki na macie”, „wspinaczka na zjeżdżalnię”, „lawina piłeczek” i wiele innych zabaw autorstwa samego „Bacy” ;) .

Podczas tego wieczoru dowiedzieliśmy się również jak wygląda dzień z życia Ratownika TOPR, poznaliśmy zasady bezpieczeństwa w górach i posłuchaliśmy relacji z akcji ratunkowej pod Rysami z 2003 roku. Po wystąpnieniu Marcina Fatli – Ratownika TOPR wszyscy już doskonale wiedzieliśmy co należy ze sobą zabrać i jak się ubrać na zimową wędrówkę w góry.

Wszyscy Klienci mogli liczyć na bezpłatne porady specjalistów ze sklepu sportowego Inter Ski, którzy pomagali w doborze odpowiedniego sprzętu oraz podpowiadali jak zakonserwować i przygotować do zimowego sezonu narty oraz deski snowboardowe.

Ostatnim, kulminacyjnym punktem programu była emisja filmu „K2″ w naszej Strefie Wody i Saun. Film opowiada o wyprawie na drugi najwyższy szczyt świata. Zdobycie szczytu staje się ważniejsze od życia, bo ryzyko i niebezpieczeństwo działają jak narkotyk…

Ponadto podczas trwania „Wieczoru z górami” tylko w SPA Orkana można było podziwiać unikatowe, historyczne zdjęcia z „Lubelskiej wyprawy w Himalaje 1973r.” autorstwa Zygmunta Nasalskiego.

Zobacz galerię

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w „Wieczorze z górami”

i  zapraszamy do obserwowania naszej strony internetowej,

bowiem w  styczniu szykujemy dla Państwa wyjątkową niespodziankę :)

Dział Marketingu i Sprzedaży

SPA Orkana