Fitness & siłownia

STREFA REKREACJI RUCHOWEJ

Strefa Rekreacji Ruchowej

Dobrze wiemy, że czasem trudno jest zmotywować się do ćwiczeń i choć fizycznie jesteśmy w stanie się przemóc, mamy barierę psychiczną, szukamy wymówek lub zasłaniamy się brakiem czasu. Szybki tryb życia oraz obowiązki. Jak więc znaleźć motywację? Zapraszamy Cię do naszej Strefy Rekreacji Ruchowej.
Jest to naprawdę wspaniałe miejsce z fantastyczną atmosferą, którą przede wszystkim tworzą ludzie!  Poznasz nowe osoby, które tak, jak Ty znalazły się tutaj, aby znaleźć motywację. W końcu nic nie łączy ludzi tak, jak wspólny cel. Chcemy, żebyś robił to, co lubisz najbardziej, co sprawia Ci największą przyjemność. Przyjdź i się przekonaj!

Ich celem jest skuteczne wzmocnienie mięśni, poprawienie sprawności fizycznej, kondycji oraz wytrzymałości. Jeżeli marzysz o mocniejszych pośladkach, brzuchu, udach, ramionach, plecach – pomożemy Ci w tym, a pierwsze efekty będziesz mógł zobaczyć naprawdę szybko!

To propozycja dla tych, którzy chcą pozbyć się zbędnych kilogramów. W porównaniu do klasycznych ćwiczeń aerobowych trening interwałowy prowadzi do spalenia nawet do trzy razy większej ilości tkanki tłuszczowej.

To zajęcia ruchowe, na których skupimy się głównie na prozdrowotnych ćwiczeniach, poprawiających stan kręgosłupa, siłę i wygląd brzucha, pośladków i ud. Są to spokojne zajęcia dla tych, którzy chcą poprawić elastyczność ciała,  stabilność kręgosłupa i zwiększyć zakres ruchu w stawach. Ćwiczenia pomagają też unikać kontuzji, a także poprawiają Twoje samopoczucie.

Salsation opiera się na radości, którą niesie taniec i ruch, oraz kładzie nacisk na muzyczną interpretację poszczególnych choreografii połączonych z niesamowitą zabawą. Zawiera elementy treningu funkcjonalnego, dzięki czemu wzmacniamy i wysmuklamy równomiernie całe ciało. Możemy tańczyć i ćwiczyć jednocześnie! Każda choreografia jest idealnie dopasowana do muzyki, dzięki czemu zajęcia upływają w niesamowicie przyjemnej atmosferze. Tempo jest zróżnicowane. Pojawiają się zarówno szybkie i dynamiczne rytmy, jak umiarkowane, jak np. dancehall, salsa, reggaeton, a także delikatne i sensualne, jak np. bachata czy kizomba. Zajęcia są otwarte dla wszystkich, zarówno początkujących, jak i profesjonalistów. Zajęcia przeznaczone są dla osób dorosłych (zarówno kobiet, jak i mężczyzn), które uwielbiają taniec i świetną zabawę, a przy tym stracić sporo zbędnych kalorii i aktywnie spędzić czas.

Trening Personalny

Trening Personalny pod opieką wykwalifikowanego instruktora jest najbardziej efektywną formą ćwiczeń fizycznych. Spotkania pod okiem Trenera Personalnego w dowolnej liczbie dni w tygodniu, w zależności od kondycji, potrzeb oraz możliwości klienta. Trening składa się z  rozgrzewki, podbicia tętna, rolowania całego ciała, mobilizacji, stretchingu dynamicznego. Po takim przygotowaniu przechodzimy do części głównej, w której następuje realizacja założonych celów treningu. W trakcie tej części następuje nauczanie techniki oraz kierunkowe kształtowanie parametrów motorycznych. Dzięki Treningowi Personalnemu każdy jest w stanie uzyskać swoje cele treningowe w szybki i bezpieczny sposób. Twój osobisty trener wesprze Cię i zmotywuje do cięższej pracy.

Plan Treningowy

Rozpisywany jest przez Trenera personalnego po uprzedniej konsultacji. Na konsultacji odbywa się rozmowa dotycząca stanu zdrowia, odbytych kontuzji czy zabiegów medycznych,  następnie ustalane  są cele i założenia m.in częstotliwość treningowa oraz rodzaj treningu. Po demonstracji ćwiczeń przez Trenera, na podstawie Twojego indywidualnie przygotowanego planu treningowego, możesz zacząć przygodę z siłownią.

Dietetyka

Dietetyk na pierwszej wizycie przeprowadza wywiad dietetyczny. Stara się zdobyć jak najwięcej informacji dotyczących przyzwyczajeń żywieniowych, stylu życia, aktywności fizycznej. Ważne są także informacje dotyczące zdrowia (aktualne wyniki badań) oraz odczuwania różnych dolegliwości.

Ma to duże znaczenie przy udzielaniu porady dietetycznej i ułożeniu jadłospisu. Dietetyk wykonuje także pomiary antropometryczne: masa ciała, obwód talii, obwód bioder.

Końcowym etapem jest opracowanie programu żywieniowego układanego zawsze indywidualnie do potrzeb pacjenta.